Dlaczego nie każdy łatwo wejdzie do IT w 2021 roku?


IT, IT-DLA-ZIELONYCH / sobota, 13 marca, 2021

Jeśli interesujesz się branżą IT dłużej niż jeden dzień, z pewnością z coraz większą intensywnością zaczynają docierać do Ciebie różnej maści reklamy. „Przyjdź na krótkie spotkanie i zostań testerem w miesiąc”, „zmień branżę w 2 miesiące” to tylko niektóre ze sloganów, które bardzo często obserwuję w różnych internetowych przestrzeniach poświęconych juniorom w IT.

Zawsze wówczas zastanawiam się, dlaczego IT przedstawiana jest jako zielona wyspa? Ziemia obiecana, w której zapotrzebowanie zawsze jest duże, pracę znaleźć bardzo łatwo i w zasadzie czasami można odnieść wrażenie- wystarczy tylko umieć pisać i czytać, wszystkich innych rzeczy nauczy Cię już pracodawca.

Nie chcę przez to powiedzieć, że takie historie się nie zdarzają. Oczywiście istnieją osoby o takiej ścieżce i myślę, że jeśli działasz w branży IT, sam znasz co najmniej jedną taką osobę. Nie jest to jednak STANDARD. Coś gwarantowanego, w oparciu o co moglibyśmy budować swoje oczekiwania. Na forach i w kuluarach można spotkać duże grono osób, które do IT wejść by chciały, ale.. jakoś im nie wychodzi. Starają się robić wiele rzeczy, ale niekoniecznie są to rzeczy właściwe. Chciałyby, ale nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Nie wiedzą, co w IT mogliby robić, twierdzą, że z pewnością się do tego nie nadają.

Powyższe nurty myślowo-dyskusyjne skłoniły mnie do zorganizowania spotkania online na żywo. Spotkania, na którym mogłabym Wam opowiedzieć, jaka moim zdaniem jest aktualna kondycja branży IT oraz co zmieniło się na skutek pandemii. Spotkania, na którym dowiedzielibyście się, jakie są możliwości, a wreszcie, co moim zdaniem koniecznie musicie zrobić, aby wejść do IT skutecznie.

Przygotowałam dla Was 3 KROKI, bez których moim zdaniem świadome działanie nie jest możliwe.

Jak zawsze było dużo konkretów, inspiracji i gotowych przepisów do wdrożenia w życie. Jeśli to brzmi dla Ciebie ciekawie, już teraz obejrzyj nagranie webinaru👇👇👇

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.