O mnie

Witam Cię bardzo serdecznie! Nazywam się Marta Stopyra i od 2013-go roku działam w branży IT. Ukończyłam dwa kierunki studiów technicznych – Mechatronikę i Informatykę. To właśnie tam dowiedziałam się, czym tak naprawdę jest programowanie.

Stosunkowo długo pracowałam jako programistka, aż w pewnym momencie postanowiłam poznać inne aspekty IT. Obecnie na co dzień prowadzę zespoły programistyczne w roli menedżera projektów. Aktywnie działam również jako Scrum Master pomagając klientom w zwinnej transformacji.

Nasza branża bardzo dynamicznie się zmienia i swoją wszechstronnością przyciąga coraz więcej osób, niekoniecznie po studiach informatycznych. Wciąż powracające jak bumerang pytania, jak zacząć, jak zrozumieć programistów i jaką część IT wybrać dla siebie skłoniły mnie do założenia tego miejsca, gdzie mogłabym dzielić się odpowiedziami z szerszym gronem osób!

  • Czy właśnie myślisz o przejściu do branży IT lub też już w niej pracujesz, ale każdego dnia spotykasz się z niezrozumiałymi pojęciami, które dla programistów wydają się oczywiste?
  • Czy jesteś pracownikiem PMO, managerem projektu, Scrum Masterem, biznes partnerem, pracownikiem działu HR lub head hunterem w branży IT i chciałbyś wreszcie poukładać całą swoją wiedzę w spójną całość?
  • Czy nie łatwiej byłoby wreszcie zrozumieć, o czym mówią programiści i dowiedzieć się, dlaczego przysłowiowe Java i Java Script to dwie różne kompetencje mające ze sobą tyle wspólnego, co kot z kotarą?

Jeśli odpowiedź na co najmniej jedno pytanie brzmi TAK, spodoba Ci się dedykowany dla Ciebie cykl: O czym mówią developerzy? IT dla zielonych!

Rozgość się zatem wygodnie i zacznij poznawać nasz świat.
Daj również znać, o czym jeszcze chciałabyś/chciałbyś przeczytać, być może jakiś temat szczególnie Cię interesuje?

Na koniec pamiętaj o najważniejszym:


„Niczego w życiu nie należy się bać, trzeba tylko to zrozumieć!”

-Maria Sładowska-Curie


Udanej lektury!

Marta