Developer, development? Jaka jest cena za metr kwadratowy?


IT, IT-DLA-ZIELONYCH / niedziela, 25 sierpnia, 2019

Wiele osób czytając nagłówek „O czym mówią developerzy?- IT dla zielonych” myśli o branży budowlanej. Przed oczami stają nam mniej lub bardziej uczciwi i dokładni developerzy, którzy za metr kwadratowy naszego wymarzonego mieszkania w ostatnim czasie życzą sobie coraz więcej.

Wchodząc do branży IT jedną z podstawowych rzeczy, jaką na początku musisz wiedzieć, jest fakt, że tutaj występują developerzy! Mają oni jednak z branżą budowlaną tylko albo aż tyle wspólnego, że również budują.. ale aplikacje, programy komputerowe.

Proces tworzenia, przygotowywania tych aplikacji analogicznie nazywamy development’em. Są to jedne z podstawowych pojęć, które warto, abyś rozumiał od samego początku. U nas podobnie jak w budownictwie projektujemy, a projektowaniem tym zajmują się architekci! Analogicznie jednak nie są to adepci Wydziału Architektury, a specjaliści techniczni, którzy przygotowują zamysł techniczny działania aplikacji lub całego systemu, ich architekturę.

Pisząc to przychodzi mi na myśl historia poznania dwójki moich znajomych, gdzie na to, jak on powiedział „Jestem architektem”, ona odpowiedziała „Ja teeż!”, a w rzeczywistości robili dwie zupełnie różne rzeczy, on działał w IT, ona projektowała mu mieszkanie 😉

Kończąc ten krótki wstęp w świat IT, nie sposób nie wspomnieć jeszcze o implementacji. Programista implementuje, a więc tworzy, pisze kod źródłowy. Z łaciny implementować znaczy wdrażać, przystosowywać, realizować. Przenosząc to na branżę IT możemy powiedzieć, że programista na podstawie opisu, jak dany system ma działać, przygotowuje oprogramowanie w określonym języku programowania, które spełnia wymagania zawarte w tym opisie. Przygotowane przez niego rozwiązanie nazywamy implementacją.

Z bagażem tych podstawowych definicji ruszajcie w dalszą podróż. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.