Poznaj IT praktycznie!

Skoro tutaj jesteś, to prawdopodobnie zastanawiasz się, o czym programiści w ogóle mówią. Być może już pracujesz w IT lub dopiero myślisz o zmianie branży, wybrałeś już swoją przyszłą rolę i teraz zastanawia Cię, jak najlepiej nadrobić stronę techniczną branży?

W końcu jako Scrum Master czy Project Manager dobrze byłoby rozumieć podstawowe pojęcia techniczne, wiedzieć, co od czego zależy i, co najważniejsze…. dobrze poradzić sobie z techniczną rozmową rekrutacyjną, kiedy w końcu Cię na nią zaproszą! Jeśli już się rekrutujesz, sam wiesz, że nie jest łatwo się do IT dostać, a na wiele wysłanych CV, tylko z nielicznych miejsc otrzymujesz zaproszenia na interview.

Jeśli choć odrobinę wydaje Ci się, że powyższy opis odpowiada Twojej obecnej sytuacji, mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość!

Przygotowaliśmy specjalny newsletter, który tydzień po tygodniu dostarczy Ci wysokiej jakości materiałów o IT. Pomoże Ci usystematyzować wiedzę dbając jednocześnie o zdobycie solidnych podstaw.

Zaczniesz od otrzymania słownika 100 najważniejszych słów kluczowych w IT. Będzie dla Ciebie swego rodzaju przewodnikiem i punktem odniesienia w dalszej nauce. Zawsze możesz do niego wrócić, sprawdzić dane pojęcie lub dopisać nowe, własne.

Następnie przyjrzymy się takim zagadnieniom jak obalenie popularnych mitów o IT i mnogość profesji, które są w tej branży na wyciągnięcie ręki. Porozmawiamy o produktach, programistach i wejściu do tej branży.

Następnie odpowiemy na pytanie, które.. nie jest popularne. Dlaczego nie każdy łatwo wejdzie do branży IT? Dobrze rozumiesz. Wejście do tej branży wcale nie jest proste i nie musi trwać krótko. W zasadzie lepiej nastawić się na bardziej pesymistyczny scenariusz i potem zdziwić się, że zajęło to tak mało czasu. Pozwól jednak, że podpowiem Ci, jak zrobić to skutecznie i ułatwić sobie życie😇😇😇

Co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy? Kontynuację oswajania ze słownictwem branżowym, a więc specjalne nagranie o żargonie IT dla SM, PM i PO! A także coś, co wesprze Cię w postępach z angielskim🇬🇧

I co Ty na to? Czy takie treści Ci się przydadzą?